18 Mayıs 2015 Pazartesi

Bir Oje Bağımlısının İtirafları / Confessions of a Nail Polish Addict


(For English please scroll down and click “Read in English” button at the end of this post.”)

Bir Oje Bağımlısının İtirafları

Herkese merhabalar,

Amandalandish’in bloğunda bu yazıyı gördüğümden beri ben de yazıp sizlerle paylaşmak için sabırsızlanıyordum. Öncelikle Laura Edwards’a bu tag için çok teşekkür ediyor, ve hemen soruların Türkçe’ye çevrilmiş hallerini ve benim yanıtlarımı sizlerle paylaşmaya başlıyorum:

Bir Oje Bağımlısının İtirafları / Confessions of a Nail Polish AddictBir Oje Bağımlısının İtirafları / Confessions of a Nail Polish Addict
1. Şuan tırnaklarınızda hangi oje var?
Şuan tırnaklarımda Essie’nin Bright Tights isimli ojesi var. Bu benim şurada bahsettiğim Vanilya Club alışverişimde sahip olduğum ilk Essie ojem. Yakında bir yazı ile sizlere tanıtmayı planlıyorum. Beklemede kalın ^^Bir Oje Bağımlısının İtirafları / Confessions of a Nail Polish Addict
2. Onsuz yapamayacağınız tırnak ürününüz nedir?
Hızlı kurutucu cila. Şu aralar Gratislerde satılan NK Express Hızlı oje kurutucu’yu kullanıyorum. Başlarda hiç anlaşamamış olsam da bu aralar olmazsa olmazım oldu. Bir de dün denemek için Essence’in hızlı kurutucusunu aldım. Eğer ikisi arasında bir karşılaştırma yazısı yazmamı isterseniz yorum bırakmayı unutmayın ;)Bir Oje Bağımlısının İtirafları / Confessions of a Nail Polish Addict3. En sevdiğiniz oje markası hangisi?
Aslında ben bir markaya bağlı kalmak yerine farklı markaların ojelerini denemeyi daha çok seviyorum. Ama şu sıralar Wet n Wild’ın ojelerini seviyorum. Çünkü fırçaları ince uzun olduğu için uygulama kolaylığı sağlıyor benim açımdan. Onun dışında Rival de Loop Young ojeler çeşitlilik açısından çok zengin olduklarından gönlümü çalıyorlar.

Bir Oje Bağımlısının İtirafları / Confessions of a Nail Polish Addict

4. Tırnaklarınızı hangi şekilde kullanıyorsunuz? (Yuvarlak, Kare, vb.)
Ben tırnaklarımı genelde kenarları yuvarlatılmış kare şeklinde kullanmayı seviyorum. Küt tırnak da deniyor sanırım.
Bir Oje Bağımlısının İtirafları / Confessions of a Nail Polish Addict5. Elinizin en çok gittiği kırmızı, pembe ve nötr ojeleriniz hangileri?
Ben kırmızı ojeyi çok kullanan biri değilim aslında. Ama kırmızı oje kulanmak istediğimde eli Alix Avien’in 313 numaralı ojesine gidiyor. Pek Alix Avien sever de değilim ama nedense bu numarası hoşuma gidiyor. Pembe olarak, Golden Rose Paris’in bu kolayca opak olabilen hem şık hem cesur görünen bu 208 nolu pembesini çok seviyorum. Nötr bir renk sürmek istediğimde elimin en çok gittiği oje ise Pastel’in Nude serisinde Caramel rengi ojesi. Yazısını şurada yazmıştım.

6. Kısa tırnak mı, uzun tırnak mı?
Tabi ki uzun tırnak. Tırnağın uzun olması nail art  yaparken daha çok alana sahip olmak demek. Ah bir de kırılmasalar.

7. İstek listenizde olan ojeler hangileri?
Color Club’ın Holografik ojelerini, özellikle de Harp on it’i, denemeyi çok istiyorum. Bir de ben nail art yaparken beyazı çok kullanıyorum ancak bir çok beyaz oje denemiş olmama rağmen en iyisi bu diyebileceğim bir beyaz oje henüz bulamadım ne yazık ki. İnternette birçok kişinin OPI Alpine Snow’u önerdiğini duydum, okudum. Bu sebeple onu da denemeyi çok isterim.

8. Ojenizi ne zaman sürersiniz: sabah, öğleden sonra, ya da akşam?
Genellikle akşamları sürüyorum ojemi. Gündüz işten geldikten sonra da önce boş halinde bir fotoğraf çekip sonra hazır kuru ojemin üstüne nail art yapıyorum.

9. En etkili olduğunu düşündüğünüz tırnak ipucunuz nedir?
Tırnak etlerinizi nemlendirin. Ve bunu ara sıra değil, düzenli olarak yapın. Bir de ojenizi çıkardıktan sonra ellerinizi iyice yıkayın, çünkü oje çıkarıcılar tırnakları ve tırnak etlerini çok kurutuyorlar genelde.

Bir Oje Bağımlısının İtirafları / Confessions of a Nail Polish Addict

10. Aldığınıza pişman olduğunuz ojeniz hangisi?
H&M’den aldığım Glitter Explosion isimli oje. Aslında simlerinin renkleri çok hoşuma gitmişti alırken ama hem fırçaya iyi gelmiyor, hem de tırnağa düzgün bir şekilde uygulayabilmek çok zor.Bir Oje Bağımlısının İtirafları / Confessions of a Nail Polish Addict

11. Neon mu, pastel mi?
Eğer tek renk oje süreceksem genelde pastel renkleri tercih ederim. Ama nail art yaparken her rengi severek kullanıyorum.
Bir Oje Bağımlısının İtirafları / Confessions of a Nail Polish Addict
12. Şu sıralar sürekli kullandığınız en sevdiğiniz oje rengi hangisi?
Benim sürekli kullandığım tek bir oje olmuyor ama elimin en çok maviye gittiği de bir gerçek tabi. Mavi ojelerimi çok seviyorum.

Umarım bu tag yazımı beğenmişsinizdir. Eğer yukarıda bahsettiğim ojelerden merak ettikleriniz ve tırnaklarımda görmek istedikleriniz varsa lütfen yorum bırakmayı unutmayın.


Ben Miskinkek, AliceMakyaj Diyarında, On yüz milyon oje, Mamontenka, Makyaj Kelebeği ve Audrey’in Şekerleri’ni etiketliyorum. Tabi ki bu isimlerin dışında oje tutkunu olan herkes bu etikete davetlidir.


*****
Tag'e katıldığınızda blog linkinizi aşağıdaki listeye ekleyebilmem için linkinizi yorum olarak bırakmanız yeterli ;)*****

Son olarak devam etmekte olan büyük nail art çekilişime katılmayı unutmayın diyor ve sizlere güzel mi güzel bir hafta diliyorum.

Kocaman sevgilerimle,

Alice
Confessions of a Nail Polish Addict

Hello everyone,

The moment I saw this tag on Amandalandish, I wanted to do it as, you know, I also am considering myself a nail polish addict :D Thanks a lot to Laura Edwards for creating this exciting tag. And so here are my answers:

Bir Oje Bağımlısının İtirafları / Confessions of a Nail Polish Addict

Bir Oje Bağımlısının İtirafları / Confessions of a Nail Polish Addict1. What color are you wearing right now?
Currently, I'm wearing Essie's Bright Tights. This is the first ever Essie nail polish I have ever possessed and I bought it in one of my recent nail polish purchases. I wrote a post about it before.

Bir Oje Bağımlısının İtirafları / Confessions of a Nail Polish Addict

2. What nail product can't you live without?
I can't live without my fast drying top coat. Currently, I'm using NK Express fast drying top coat. Although at first I didn't like it that much, now it is a must-have for me. And just yesterday, I bought Essence fast drying top coat. If you want me to prepare a comparison for these two top coats, don’t forget to leave a comment below ^^
Bir Oje Bağımlısının İtirafları / Confessions of a Nail Polish Addict 

3. What is your favorite nail brand?
I really like trying out new brands. One of my recent favorite brands is Wet n Wild as I find their brushes easy to apply and Rival de Loop Young nail polishes as they have many different colors and types of nail polishes.


Bir Oje Bağımlısının İtirafları / Confessions of a Nail Polish Addict


4. What shape nail do you wear?
I usually have squoval nails. I just love how they look.
Bir Oje Bağımlısının İtirafları / Confessions of a Nail Polish Addict

5. What's your go-to red, pink, and neutral nail polish?
I'm not much of a red polish person, but if I want to paint my nails red, go-to red polish would be Alix Avien's no 313. It is a beautiful shade of red. As for pink, I would choose my Golden Rose Paris 208. Don't you also think it is such a wearable, yet bold pink? And finally, as for neutral, I really like my Caramel color from Pastel's Nude collection.

6. Short or long nails?
Long nails for sure! Longer nails means a larger canvas for nail art.

7. What nail polish colors are on your wishlist?
I would like to try out Color Club Holo polishes, especially Harp on it. Oh, also OPI's Alpine Snow. I use white a lot and I could not find a white polish that I really like yet. People say Alpine Snow is the best white polish, so I want to try it out too.

8. When do you polish your nails: morning, afternoon, or evening?
Usually I paint my nails in evening. Then, the next day, when I come home from work, I do my nail art on my readily dry nail polish. 

9. What's your top nail tip you swear by?
Moisturize your cuticles. And don't do it just from time to time, do it regularly. And another tip would be washing your hands thoroughly after you use nail polish remover as most of them would dry your cuticles.

Bir Oje Bağımlısının İtirafları / Confessions of a Nail Polish Addict

10. What nail polish do you regret buying?
H&M Glitter Explosion. I really liked the colors when I bought it, but the glitters do not come to the brush and it is so difficult to apply evenly on nails.Bir Oje Bağımlısının İtirafları / Confessions of a Nail Polish Addict

11. Neon or pastel?
Most of the time I would go for pastel colors if I'm going to use a single color, but of course when I do nail art, I can use anything ^^

Bir Oje Bağımlısının İtirafları / Confessions of a Nail Polish Addict12. What's your favorite color right now that you wear all the time?
There is no nail polish that I wear all the time. Yet, I always love my blue polishes.


I hope you liked reading this post. I really would love to see Sandi (Cutepolish), Janelle (Elleandish) and Sarah (Sarah Beauty Corner) do this tag. Anybody who reads this post is also invited.

Love you all <3
Alice 


36 yorum:

 1. oyy tesadüfen gördüm bu mimi tam bayıldım diyecektim ki beni de mimlemişsin ilk fırsatta yapacağım canım teşekkürler :-))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim canım ^^ Oje bağımlısı deyince sensiz olur mu hiç ;) <3

   Sil
 2. peki Glitter Explosion'ı makyaj süngerine sürüp oradan tırnağa tampon yaparak yedirmeyi denediniz mi? ben öyle yapıyorum ve bolca tırnağıma geçmiş oluyorlar.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. glitter ojeleri cikarmak ayri bir olay zaten. o yuzden bari uygulanisi kolay olsun istiyorum. golden rose'un jolly jewels ojeleri cok guzel mesela. cok kolay geliyor fircaya. ama tavsiye icin cok tesekkur ederim. bir dahaki sefere o ojeyi kullanmak istedigimde deneyecegim ^^ sevgiler

   Sil
 3. çok güzel bir yazı olmuş eline saglık :) kurutucular arasında karşılaştırma yazısı yazmalısın bence

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. çok teşekkür ederim ^^ en uygun zamanda hazırlayayım o zaman ben onların yazısını da :)

   Sil
 4. So happy you did this! I enjoyed reading your answers 😊

  YanıtlaSil
 5. Blogunuzdaki yazı ve resimleri akşam eve gidince eşime göstereceğim. Eminim o da en yakın zamanda uygulayacaktır)) Ellerinize sağlık

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkürler :) Umarım eşiniz de beğenir ^^

   Sil
  2. Dün akşam eşime gösterdim yaptıklarınızı hayran kaldı:)) ben netin başından ayrıldım. o kurcalıyordu hala ...

   Sil
  3. Çok sevindim ^^ Çok teşekkür ederim :)

   Sil
 6. Yanıtlar
  1. adında var sanat ^^ elimizden geleni yapıyoruz işte. beğeniliyorsa ne mutlu :) teşekkür ederim yorumunuz için.

   Sil
 7. Ay merhaba! Şimdi sitene katıldım, izleyicin oldum. Bundan sonra oceciklerin hakkında bol bol yorum yaparım ona göre :) Sen de bana bir uğra, bir kahvemizi iç... Sevgiler :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ne kadar tatlısınız ^^ hazırlayın kahveleri, hemen geliyorum o zaman ben de :)

   Sil
 8. Öyle bir aşkmış ki sana blog açtırmış ;) Şaka bir yana hakikaten sanat... Benim genelde boya yaptığımdan dolayı fırsatım olmuyor ne yazık ki...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ne güzel bir yorum bu, çok çok teşekkür ederim ^^

   Sil
 9. Tatlım davet için teşekkür ederim hemen bu mimi cevaplayacağım bende blogumda tatlım :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. yuppiii :) çok güzel olur ki :) merakla bekliyorum ^^

   Sil
 10. Çok güzel bir tag olmuş, itinayla okudum ;))

  YanıtlaSil
 11. Unhas encantadora amei, blog maravilhoso sucesso seguindo
  Canal: https://www.youtube.com/watch?v=3xZdo8xMv34
  Blog:http://arrasandonobatomvermelho.blogspot.com.br/

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hello :) Unfortunately, I don't understand your language, but google translate was helpful enough ^^ Thank you so muchfor your nice comment :)

   Sil
 12. Çok keyifli bir tag. Teşekkür ederim davetin için. Ben de yazmaya başladım şimdi. Sebgiler..

  YanıtlaSil
 13. Bende de hiç yok oje sevdası:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Belki de daha iyidir olmaması. Başlayınca bırakılmıyor çünkü :))

   Sil
 14. renkleri gördükçe alış verişe gidesim geldi...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Neyse ki bazı markalar dışında çok kolay satın alınabilecek fiyatlarda satılıyor ojeler ülkemizde :) Hem çeşitlilik de çok bol. Kim tutar sizi ^^ Sevgiler

   Sil
 15. Çok keyifli bir tag olmuş.Ojelerle harikalar yaratıyorsunuz.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim ^^ Çok mutlu oluyorum böyle yorumlar aldıkça =)

   Sil
 16. Davet için teşekkür ederim yaptım ben de :) http://oceciklerim.blogspot.com.tr/2015/05/bir-oje-bagmlsnn-itiraflar-confessions.html

  YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...