19 Eylül 2014 Cuma

Born Pretty Store Nail Art Alışverişim / Born Pretty Store Nail Art Haul

(For English, please scroll down and click the “Read in English” button at the end of this post.”)

Herkese merhabalar,

Born Pretty Storedan aldığım tırnak süsleme malzemelerim elime ulaştı ve hemen sizlerle paylaşmak istedim. Neler aldığımı size göstermeden önce, Born Pretty Store alışveriş deneyimimi sizlerle paylaşmak istiyorum.


Hatırlarsanız ben online alışveriş hakkında hep gönülsüzdüm. Ama şurada bahsettiğim ilk damga deneyimimden sonra, daha fazla kalıbım olsun istedim. Tek seçeneğim online olarak alıp bana ulaşacağını ummaktı =) Birçok kişinin BPS alışverişlerinin olumlu geçtiğini duyunca da küçük bir deneme alışverişi yapmaya karar verdim. Ne de iyi yapmışım.

Paketimi siparişimi verdikten sonra 2 gün içinde kargoladılar. Türkiye’ye 9 gün içinde ulaştı. Türkiye’ye ulaştıktan sonraki beşinci günde paketim sağ sağlim elimdeydi. Paketlemelerini beğendim. Hiçbir şey zarar görmemişti. Hediye olarak gönderilmesini istemiştim ve paketin üzerine tam da istediğim şekilde işaretlemişler. Ayrıca, “dropshipping” servisini de sepetime eklediğim için paketin üzerinde BPS logosu da yoktu. Bunun gümrükten daha kolay geçmesini sağladığını düşünüyorum.

Sepetime eklediğim ürünler bunlardı:

Born Pretty Store Nail Art Alışverişim / Born Pretty Store Nail Art Haul

Elime geçen ürünler de bu şekilde:

Born Pretty Store Nail Art Alışverişim / Born Pretty Store Nail Art Haul

Kalıbımı, taşlarımı, deneme yapmak için kullanacağım sahte tırnak halkamı ve ince bantımı kullanmak için sabırsızlamıyorum. Ayrıca “Lucky bag” logosunu gördüğünüz ürünler şanslı kutumdan çıktı. Sadece $0.99 ödüyorsunuz ve onlar sizin için 3 ürün seçip gönderiyorlar. Özellikle pembeli morlu taşlara bayıldım. Bir de sürpriz olduğu için paketimde en çok bu ürünlere sevindim sanırım =)

Sonuç olarak, alışverişimden oldukça memnun kaldım. Kesinlikle Born Pretty Store’dan alışveriş yapmaya devam edeceğim. Eğer siz de hala buradan alışveriş yapmadıysanız, bence bir şans verin =) İlk alışverişimden edindiğim izlenime göre pişman olmayacağınızı söyleyebilirim.

Hepinize kocaman sevgiler,

AliceMy order from Born Pretty Store

Hello everyone,

I have received the nail art supplies I ordered from Born Pretty Store and I had to share it with you =) Before I show you what I have bought, I want to share my experience with Born Pretty Store.


If you remember I was always hesitant to do online shopping. After my first stamping experience I shared here,  I wanted to have more plates. My only option was ordering them online and hope they find me =) As I had heard many people having positive experiences with BPS, I decided to give it a try with a small order. I am so happy with my decision.

They shipped my pack just 2 days after I placed my order. It arrived at my home country (Turkey) in 9 days. On the fifth day after it arrived, it was delivered to me safe and sound. I am happy with the packaging as well. I wanted it to be delivered as a gift and they did it. Also, as I added dropshipping service to my cart, there was no sign on the package saying it is from BPS.

Below is a list of the items in my cart:

Born Pretty Store Nail Art Alışverişim / Born Pretty Store Nail Art Haul

Here is what I have received:

Born Pretty Store Nail Art Alışverişim / Born Pretty Store Nail Art Haul

I cannot wait to use my stamping plate, my rhinestones, practice wheel and the striping tape. The three items with “Lucky Bag” image are the items that came out of my lucky bag. It costs only $0.99 and it is amazing! I especially love the pink and purple studs. As it was a surprise, I guess I was most excited when I saw them =)

All in all, I am totally satisfied with what I have. I will definitely continue ordering my nail art supplies from Born Pretty Store. If you haven’t bought anything from BPS yet, just give it a try =) As far as my first experience goes, I can say that you will not regret.

Love,
Alice

2 yorum:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...