23 Eylül 2014 Salı

En sevdiklerim / My favorites: Sonbahar ojelerim / My favorite fall polishes

(For English please scroll down and click the “Read in English” button at the end of this post.”)

En sevdiklerim: Sonbahar ojelerim

Merhaba güzel okuyucularım,

Hatırlarsanız geçenlerde blogumda “En sevdiklerim” adında yeni bir başlık açmış ve en sevdiğim ojelerimden birini sizlerle paylaşmıştım. (Okumak isterseniz buraya tıklayarak sayfaya ulaşabilirsiniz.) Madem en sevdiğim ay olan Eylül’ün kafası karışık bir şekilde hava değişikliklerine gidiyor, yani mevsimimiz değişiyor, o zaman ben de tek bir oje yerine en sevdiğim sonbahar ojelerimi paylaşırım siz sevgili okuyucularımla.

My favorite fall polishes - Sonbahar ojelerim

“Sonbahar ojelerim” derken tüm sonbaharda sadece bu ojeleri kullandığımı kastetmiyorum tabi ki. Sadece bu seçtiğim ojelerin sonbahar moduna uyacağını düşünüyorum. Bugün dışarıdan topladığım yaprakların renk çeşitliliğine bir bakın. Sarılar, kahverengiler, yeşiller ve kırmızılar. Sizce de seçtiğim renkler yapraklarla çok uyumlu değil mi?

My favorite fall polishes - Sonbahar ojelerim

Ojeler hakkında birkaç söz edeyim:

Golden Rose Jolly Jewels 115: Bu simli ojenin içinde kırmızı, turuncu, altın sarısı, yeşil, mavi, beyaz (belki daha fazla renk), ve farklı büyüklüklerde sim var. Ve içinde o kadar çok sim var ki. Çok seviyorum bunu!
Golden Rose Rich Color 28: Sanırım gördüğüm en büyük düz fırçaya sahip. Çok kolay sürülüyor böylece. Pembeye kaçan bir mürdüm rengi diye niteleyebilirim. Son zamanlarda tüm ojelerim arasında en sevdiklerimden biri.
Essence Color & Go 155 Red Ahead: Bu ojeyi kahverengi olduğunu düşünüp almıştım. Siyaha çok yakın bir koyu kırmızı olduğunu farkedince daha çok sevdim.
Flormar 386: Sedefli altın sarısı bir oje. Bu listeye ekledim çünkü sonbaharın sadece soğuk renklerden oluştuğunu düşünmüyorum. Hala güneş ara sıra kendini gösteriyor ^^
Flormar Pretty P13: Küçük ve güzel şişesinde, kremsi yapıda, kahverengiye yakın bir bej/ten rengi.
Alix Avien 293: Bu kengin sürüşünü değil ama rengini çok seviyorum. Petrol yeşili de diyebileceğim çok koyu bir yeşil. Hatta bazı fotoğraflarda siyah gibi çıkıyor.
Rival de Loop Matt Top Coat: Bu özel olarak çok sevdiğim için değil, mat bitişili ojelerin sonbahara yakıştığını düşündüğümden seçtiğim bir top coat.

My favorite fall polishes - Sonbahar ojelerim

Benim en sevdiim sonbahar ojelerim bu şekilde. Bu ojelerin herhangi birini daha detaylı yorumlamamı isterseniz, özel yazını yazabilirim ^^ Aşağıya yorum bırakmanız yeterli. Ayrıca, eğer başka bir sonbahar ojeleri listesi görmek isterseniz, Lena’nın blogu Beauty and Mooore'u ziyaret edebilirsiniz. Eminim güzel fotoğraflarını siz de seveceksiniz.

Peki siz bir liste oluştursanız, hangi ojelerinizi eklerdiniz?

Sevgilerimle,
Alice

My favorites: My favorite fall polishes

Hello my beautiful readers,

If you remember, recently I have started a new title in my blog and it is called “My favorites”. (If you want to see my first post under that title, click here.) Now that we have been experiencing the indecisive weather of my favorite month September, intead of sharing only one polish, this time I decided to share my favorite fall polishes with you.

My favorite fall polishes - Sonbahar ojelerim

When I say “my favorite fall polishes”, it doesn’t mean that I only use these polishes throughout the season. However, I believe that these are the colors that best matches the mood of Fall. Look at the variety of colors of the leaves I collected outside today. Yellows, browns, greens, and reds. Don’t you also think the colors I have chosen match the leaves?

My favorite fall polishes - Sonbahar ojelerim

Let me share a few words on the polishes:
Golden Rose Jolly Jewels 115: This is a glitter polish that includes red, orange, gold, green, blue and white (or maybe more) glitters of different sizes. It has a really generous amount of glitter in the bottle. I just love it!
Golden Rose Rich Color 28: This polish has a big flat brush which makes it easier to apply the polish on your nails. The color is plum with a pink under tone. Recently, it is one of my favorite polishes in my whole collection.
Essence Color & Go 155 Red Ahead: I bought this polish because I thought it was brown. However, it turned out to be a very dark red, almost black color which made me love this polish even more!
Flormar 386: This is a shimmery gold polish. I wanted to add it to this list because fall doesn’t only consist of dark colors. We still have sun out there ^^
Flormar Pretty P13: This is a creamy brownish nude color in a pretty little bottle.
Alix Avien 293: Although I do not like the quality of this polish I love the color. It is a very dark green, like forest green, with a very little tint of blue.
Rival de Loop Matt Top Coat: This polish is not specifically my favorite, but I think matte effect suits Fall ^^

My favorite fall polishes - Sonbahar ojelerim

This is all about my favorite Fall nail polishes. If you want me to review any of these polishes, I can do it ^^ Just let me know in the comments below. Also, if you want to see another set of beautiful fall polishes, you can visit Lena’s blog, Beauty and Mooore. I’m sure you will also like her gorgeous photos.

If you prepared a list, which polishes would you add?

Love,
Alice
6 yorum:

 1. Thanks for showing your favorite nail polishes for autumn and linking to my blog. I will mention your post, too and use the second picture. :-)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Thanks Lena <3 I'm looking forward to see your post ^^

   Sil
 2. Ojeler gerçekten çok güzel :) Sonbahara çok uyumlu :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Cok tesekkur ederim :) Bloguma hosgeldin :)

   Sil
 3. Flormar Pretty is such a lovely colour! Nice entry! :)
  Greetings,
  Sandra

  http://smartiswelten.blogspot.de/

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Thank you very much for your nice comment Sandra =) I like it too ^^

   Sil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...