4 Ağustos 2014 Pazartesi

Essence damga seti / Essence stampy set

 (For English please scroll down and click “Read in English” button at the end of this post.”)

Essence Damga Seti

Herkese merhabalar,

Online alışveriş yapmayı sevmediğimden daha önceki yazılarımda bahsetmiştim. Bu sebeple de birçok blog ve YouTube kanalında gördüğüm nail art damga setlerine kavuşamadığım için üzülüyordum. Çünkü bu ürünler Türkiye’de yalnızca online olarak satın alınabiliyor. Dükkandan gidip alınabilecek yalnızca bir damga seti var piyasada. O da Essence’in, sanırım sevgililer gününde çıkardığı, “love” temalı bir set. “Love” temalarından genelde pek hoşlanmam. O yüzden yeni bir ürün gelir de onu alırım diye bekliyordum bir süredir.

Ama çıkmadı. Essence’e mail atıp sordum. Şu ya da bu ürünleri Türkiye’de bulabileceğim bir mağazaları var mı diye. Ondan da faydalı bir cevap gelmeyince ben de artık dayanamayıp bu yazımda bahsedeceğim ürünü aldım. İyi ki de almışım =)

Bakalım nasıl bir ürünmüş =)

Önden böyle görünüyor. Love letters stampy set. İçinde bir 9 desenli bir kalıp, bir damga, bir de sıyırmak için spatula var.

Essence nail art damga seti - i'm on cloud nine

Kutunun iki yanı da böyle görünüyor. Gördüğünüz gibi desenlerin çoğu kalp ve “love” şeklinde. Yani aslında benim pek de hoşuma gitmiyor bu palet. Çünkü zaten şuradaki yazımda videolu olarak da gösterdiğim gibi kendim de bir kalıba ihtiyaç duymadan kalpler yapabiliyorum. Ama kelebek ve eros çok sevimli. Sanırım en çok bunları kullanacağım =)

Nasıl kullanılacağını da resimle göstermişler kutunun üstünde. Ben zaten izlediğim birçok videodan biliyordum =) Bu arada ürünün adı: 01 i’m on cloud nine

Essence nail art damga seti - i'm on cloud nine

Kutudan çıkarınca da böyle görünüyor. Pembe damga çok sevimli değil mi sizce de  =) Kalıp paletinin üstünde şeffaf bir jelatin var, kullanmadan önce onu çıkarmak gerekiyor. Spatula çok da gerekli olmayabilir çünkü herhangi bir kart (hani şu mağazalarda hediye puanlar biriktirmemize yarayanlardan) iş görür. Ama seti tamamlamak adına koymuşlar işte.

Essence nail art damga seti - i'm on cloud nine


Sonuç olarak iyi ki almışım bu seti diye düşünüyorum. Deneyip sizle de paylaşacağım yakında. Hem belli mi olur, belki beğenirsem farklı paletler almaya da karar verebilirim =)

Bu arada Rossmann’dan 10,25TL’ye aldım ben. Oldukça uygun bir fiyat bence. Denemek isteyenlere tavsiye edebilirim. Essence’in websitesindeki haline de buradan ulaşabilirsiniz.

Sevgiler,
Alice


(Bu yazı sponsorlu bir tanıtım yazısı değildir.)
Essence Stampy Set

Hello everyone,

I have mentioned before that I do not really like shopping online. That’s why, I was always yearning for a nail art stamping set that I have been seeing in blogs and YouTube channels, but couldn’t get one. Because such products are only sold online in Turkey. There is only one set in the market that can be bought from the store, and it is Essence stampy set. I think they released it for Valentine ’s Day because its theme is “love”. Now, I do not usually like “love” themes. Therefore, I was waiting for another product to be released to buy it.

It never came out. I emailed Essence asking whether I could find this or that product in Turkey in any of their stores. The answer wasn’t helpful so I couldn’t help it anymore and bought the set I’m going to introduce in this post. I’m so happy to have bought it.

Let’s have a look =)

The box looks like this. Love letters stampy set. It includes 1 image plate with 9 designs, 1 stamp, and one scraper.

Essence nail art damga seti - i'm on cloud nine

This is how the box looks from two sides. As you can see, the designs are mostly hearts and “love” messages. So, I can’t really say that I like those designs. Because as I have shown here in this post with a small video tutorial that I can make hearts using a polish and a toothpick without the need for an image plate. However, I really like the butterfly and the cupid’s arrow. They are so cute. I think I’ll be using them the most =)

There is also a picture tutorial on the box. I already know how to use them thanks to a ton of videos I have already watched =) By the way, the products name is: 01 i’m on cloud nine

Essence nail art damga seti - i'm on cloud nine

When you take the content out of the box, they look like this. Don’t you also think that this pink stamp looks very cute =) There is a transparent cover on the image plate which you have to remove before using it. We might not really need the scraper as we can always use a card (the one you keep to gather bonus points from stores) to do the job. Yet, they included it in the set just to make it complete.

Essence nail art damga seti - i'm on cloud nine

All in all, I’m happy that I bought this set. I’m going to try it out and share it with you soon. And you know what, I might decide to buy more image plates if I like it =)

By the way, I bought it from Rossmann for only 10, 25TRY (4,81USD). I think it is very inexpensive. If you want to give stamping a try, I can definitely suggest it. You can see the product on Essence’s website from here.

Love,
Alice

(This is not a sponsored review post.)

5 yorum:

 1. Bayıldımmmm <3 Hem görsellerine hem anlatım tarzına. Bir harika duruyor :)

  Essence damga setini de sıklıkla görüyor ve fakat işe yaramaz diye düşünüp almıyordum. Anlatımından öyle etkilendim ki, listeme yazdım bile :)

  YanıtlaSil
 2. O kadar mutlu oldum ki anlatamam :) görsellere özenim seninle ve yazılarınla tanıştıktan sonra artmıştı, o yüzden bunları senden duymak ne kadar güzel :) çok teşekkür ederim <3

  YanıtlaSil
 3. I like !!!
  Nice day !!!

  http://vernis-a-ongles.blogspot.be/

  YanıtlaSil
 4. Çok güzel anlatmışsınız sağolun :)

  YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...