24 Haziran 2014 Salı

Çiçek / Flower nail art

(For English please scroll down and click “Read in English” button at the end of this post.”)

Herkese merhabalar,

Bugün yine bir çiçek günü. Tırnak süslemeye ilk başladığım zamanlarda denediğim ve çok sevdiğim bir çiçeği yeniden uyguladım. Temel renk olarak kullandığınız rengi de çiçeğinizin rengini de istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz. Hadi yapılışına geçelim:

1. Tüm tırnaklarınıza temel rengimizi sürüyoruz. Ben değişik renklerin nasıl göründüğünü gösterebilmek için farklı bir renk kullandım hepsinde. Ama siz tüm tırnaklarınızın aynı görünmesini seviyorsanız, bir ana renk bir de çiçek rengi seçip tüm tırnaklarınıza yanı şekilde uygulayabilirsiniz. Ya da yine aynı iki rengi kullanıp bazı tırnaklarınızda renkleri yer değiştirerek vurgu yapabilirsiniz.
2. Çiçek için, beş noktayı daire oluşturacak şekilde uyguluyoruz. Noktaları aralıklı da bitişik de uygulayabilirsiniz. İkiside güzel görünüyor.
3. Bir kürdan yardımıyla noktaların ortalarından iç kısma doğru birer çizgi çekiyoruz. Bu aşamayı dilerseniz atlayabilirsiniz aslında ama ben daha gerçekçi ve daha karmaşık göründüğü için yapmayı tercih ediyorum.
4. Başka bir renk oje kullanarak çiçeklerin oratalarına birer küçük nokta koyuyoruz. Sarı kullanıyorum ben çoğunlukla ama dilediğiniz kadar yaratıcı olabilirsiniz.

Flower Nail Art

Son hali böyle görünüyor. Madem çiçeklendik fotoğraf da çiçeklerin arasında olsun istedim =) Beğendiniz mi dizaynı? Kullandığıız renklere bağlı olarak her durumda kullanılabilecek bir dizayn bu bence ;)

Flower Nail Art

Bu çiçekleri arkadaşlarım çok beğeniyorlar. Hatta bir defasında toplanıp onlara da uygulamıştım. Günlerce çıkarmak istemediler  =) Hadi şimdi de siz deneyin.

Sevgiler,
Alice 
Hello everyone,

Today is another flower day. I reapplied one of my favorite flower designs which I used when I first started decorating my nails. You can change both the base and the flower color and each time it looks beautiful. Let get it started:

1. Paint your nails with your base color. In order to show you how different colors look, I applied a different color on each nail, but you can just choose one base color and one another for the flowers if you like all your nails to be the same. Or you can alternate these two colors on accent nails.
2. For the flower, apply five dots close to each other like a circle. The dots may or may not touch each other. Either way, it looks beautiful.
3. With the help of a toothpick, drag from the middle of each petal towards the center of the flower. If you think it is too detailed, you can skip this steo, but I choose to do it as I think it makes the flowers more reallike and intricate.
4. Use a different color and put a small dot in the middle of each flower. I usually use yellow for this step, but you can go as creative as you want.

Flower Nail Art

This is the final look =) As it is a flower day, I wanted to take the final photo near real flowers =) Do you like this design? I think it is suitable for any occasion depending on the colors you use ;)

Flower Nail Art

My friends like this design very much. We even met once just for nail art and I applied this flower on their nails. They didn’t want to take them off for days =) Now it is your turn to try.

Love,
Alice

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...