16 Temmuz 2014 Çarşamba

31 gün 31 tasarım - 7. gün: Siyah ve Beyaz / 31 day challenge – Day 7: Black and White

Dantel French / Lace French tips nail art

(Please scroll down for English)

Herkese merhabalar,

Havanın çok sıcak olduğu günlerde bilgisayar kullanmak işkence gibi oldu bana. Ellerim o kadar çok terliyor ki sıcaktan. Bilgisayarımı kullanamıyorum =( Kaç gündür yaz(a)mama sebebim de buydu. Artık dayanamadım, bugün elimden geldiğince yazmaya çalışacağım.

31 gün 31 tasarım’ın 7. gün konusu Siyah ve Beyaz. Yani konu çok güzel ama ben nasıl bir tasarım yapacağım diye düşünüp durdum. Sonra da yeni başlayanların da kolaylıkla yapabileceği bir şey yapmaya karar verdim. Dantelimsi bir French yaptım =) Umarım beğenir ve denersiniz. Yapılışı şöyle:

1. İlk olarak yüzük parmaklarımızı siyaha, diğerlerini beyaza boyuyoruz. Ben yüzük parmağını farklı yapmayı tercih ettim ama siz hepsini aynı yapmayı da seçebilirsiniz.
2. Yüzük parmağımıza beyaz, diğer parmaklarımıza da siyah ojeyle noktalar koyuyoruz. Noktaları tırnak uçlarına yakın bir yerde, yanyana birbirine değecek ama çok da üst üste binmeyecek şekilde koymaya dikkat etmemiz gerekiyor.
3. Noktaları yaptıktan sonra ojenin kendi fırçasıyla alt kısmı dolduruyoruz.
4. Son olarak da ilk koyduğumuz noktaların biraz alt tarafına zıt rengimiz ile noktalar yapıyoruz. Hepsi bu =)


Son hali böyle görünüyor benim elimde. Umarım beğenmişsinizdir =)


Beni twitterdan takip etmeyi de unutmayın ;) @nailart_alice yazarak bulabilirsiniz.

Sevgiler,
Alice


(Sıradaki renk: Metalik)Dantel French / Lace French tips nail art

Hello everyone,

The weather being very hot, these day using a laptop is like a torture to me. My hand get so sweaty that I caanot use my laptop =( It is the reason why I couldn’t write a post for the past few days, but I couldn’t stay away from my blog any more and there I am =)

Today is the 7th day of the 31 day challenge and the color is black and white. I love these colors, but I kept thinking about a new design and I desided to do something that beginners can easily do as well. It looks like a lace-like French tip =) I hope you like and try it. This is how it is done:

1. First paint your ring finger black and the rest white. I decided to alternate the colors on my ring finger, but you may choose to do all the same.
2. Close to the tips of your nails, make dots with the opposite color. The dots should be close to each other, but not overlap very much.
3. When the dots are ready, fill in the tip of the nails with the same color of the dots. You can simply use the brush that comes with the polish bottle.
4. Finally, make smaller dots over the first ones using the base color of your nail. And that’s all you have to do =)


This is the final look. Please share your comments with me =)


Also, please don’t forget to follow me on twitter ;) You can find me @nailart_alice.

Love,
Alice


(Next color: Metalic)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...