11 Temmuz 2014 Cuma

31 gün 31 tasarım - 5. gün: Mavi / 31 day challenge – Day 5: Blue

Gökyüzünde bulutlar / Clouds in the sky nail art

(Please scroll down for English)

Herkese merhabalar,

Öncelikle bu kadar ara verdiğim için çok özür dilerim. Yapmam gereken birsürü şey vardı ve bir haftadır yazmaya vakit bulamadım bir türlü =( Ama sırada gönderilmeyi bekleyen birsürü tasarımım var!!! Bugün ve önümüzdeki birkaç gün yeni birkaç yazı gelecek. Takipte olun ;) Gelelim bugünkü yazımıza.

31 Gün 31 Tasarım’ın 5. günü bugün ve mavi kullanmamız gerekiyor. Yine çok ama çok kolay ve bir o kadar da iç açan bir tasarım yapacağız =) Mavi deyince aklıma ilk gelen ya deniz ya gökyüzü oluyor. Bugün gökyüzünde yaz aylarında sıklıkla gördüğümüz bembeyaz, pamuk gibi bulutları tırnaklarmıza yansıtacağız =) O kadar kolay ki nasıl yapılacağını nasıl anlatacağımı bile bilmiyorum. Deneyeyim =)

1. İlk olarak tüm tırnaklarımızı açık mavi renge boyuyoruz.
2. Sonra da tamamen dileğimize göre bulutlarımızı nereye yerleştirmek istiyorsak oraya beyaz noktaları rastgele biraraya getirerek bulutları oluşturuyoruz. Ben kürdan kullanarak yaptım ;) Bir de tüm bulutları tırnağın ortasına değil de bazılarını kenarlara doğru yaparsak daha hoş görünüyor bence. Hepsi bu! =)


Çook kolay değil mi gerçekten de? Ne düşünüyorsunuz? Çok canlı, kolay ve eğlenceli bence. Ve özellikle hava bulutluyken çok hoş duruyor. Ne dersiniz? Beğendiniz mi?


Hata yapma ihtimaliniz yok çünkü doğrusu olan biz dizayn değil bu. Gökyüzüne kafanızı kaldırıp bakın. Bulutların hepsi, ama hepsi, birbirinden farklı bir şekle sahip değil mi? =) O yüzden düşünmeyin ve sadece eğlenerek bulutlarınızı yapın ;) Sıra sizde =) Şuan sizin olduğunuz yerde hava nasıl?

Sevgiler,
Alice


(Sıradaki renk: Mor)
Gökyüzünde bulutlar / Clouds in the sky nail art

Hello everyone,

I’m so sorry that I haven’t posted for the past week. I had a lot of things to do and I didn’t have time to write =( But I now have a lot of different designs to share!! Today and the coming days, I’ll be posting. Promise =) Keep following ;) And now todays design.

Today is the 5th day of the 31 day challenge and the color we need to use is blue. We are again going to do a very simple yet very fresh and fun design. When I think of blue things, the first two things are always the sea and the sky =) For this nail art design, I have chosen the sky and therefore, we are going to reflect the blue sky with white fluffy clouds to our nails today. It is so easy to do that I do not rally know how to write a tutorial about that =) Let me try =)

1. Paint your nails sky blue.
2. Plan where you want your clouds and start placing dots next to each other in that area. You can form one or many clouds on one nail. I think if you place half clouds by placing them close to the side of your nails, it looks better. And that’s it! =)


Isn’t it really easy? What do you think about this design? I think it is fun and it looks beautiful especially when the weather is like cloudy.


By the way, you do not have a chance not to be able to accomplish this design. Look up in the sky! No two clouds are the same, aren’t they? =) So do not think much, just do it ;) It is your turn now =) How is the weather where you are now? 

Love,
Alice

1 yorum:

  1. Çok hoş görünüyor gerçekten, tasarımlarınızı çok beğendim. Takip ediyorum sizi. Çok güzel bir blog oluşturmuşsunuz. Benim bloğum da tırnak tasarımı ağırlığı taşıyan bir blog. İlginizi çeker ise, bana da beklerim. :)

    YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...