12 Temmuz 2014 Cumartesi

31 gün 31 tasarım - 6. gün: Mor / 31 day challenge – Day 6: Violet

Mor çiçekler / Violet flowers nail art

(Please scroll down for English)

Herkese merhabalar,

Söz verdiğim gibi bu birkaç gün arka arkaya yeni tasarımlar göndereceğim. Geçtiğimiz bir hafta ne kadar yoğun olmuş olsam da ojelerim hep vardı çünkü ;)

31 gün 31 tasarım’ın 6. günü mor renk kullanmamız gerekiyordu. Hem köyümüzde yetişen bu yabani mor çiçekleri sevdiğimden hem de şu postta bahsettiğim fırçayı kullanmak istediğim için mor ve lila bir çiçek yapmak istedim. Çapraz desenleri çok sevdiğimi de zaten biliyorsunuz. Ortaya değişik ve bence güzel bir sonuç çıktı. Yapılışı şöyle:

1. Tırnaklarımızı lila boyuyoruz.
2. Burada bir fotoğraf çekmeyi unutuşum ama artık biliyorsunuz ;) Lila tamamen kuruduktan sonra (en az 30 dk bekliyorum ben.) tırnaklarımıza çapraz olarak bantları yapıştırıyoruz. Ve bantın dışındaki kısımları mor boyuyoruz.
3. Mor oje kurumadan bantı çıkarıyoruz ve ortaya iki renkli ojemiz çıkıyor.
4. Şuradaki fırça gibi bir fırçayı lila’ya batırarak mor kısma üç çiçek yaprağı yapıyoruz.
5. Aynı işlemi bu defa mor’a batırarak lila kısma uyguluyoruz ve tasarımımız hazır =)Beğendiniz mi? Ben mor kısımları bir tırnakta alta bir tırnakta üste yerleştirerek yaptım ;) Tüm hali böyle görünüyor.


Beğendiniz mi? Renkleri istediğiniz gibi değiştirerek uygulayabileceğiniz bir desen. Denerseniz yorumlarınızı beklerim =)

Sevgiler,
Alice


(Sıradaki renk: Siyah ve Beyaz)
Mor çiçekler / Violet flowers nail art

Hello everyone,

As I promised, you will see more frequent posts on these coming few days because even though I didn’t have time to write posts, I always had my nail art.

This is the 6th day of the 31 day challenge. Our color is violet. Both because I like the purple wild flowers growing in our village and because I wanted to use the brush I mentioned here, I decided to create some purple and lilac flowers. You know that I always like diagonal designs, so I like the end result. This is how it is done:

1. We start by painting all our nails a lilac color.
2. I forgot to take photos here, but you know how to do it ;) When the first color is completely dry (Here I wait at least 30 minutes just to be sure.), we stick the tape on our nails diagonally. Then, we paint the exposed parts purple.
3. Before the purple polish dries, we remove the tape and there we have our diagonal design.
4. We dip a brush like this one in lilac polish and make three flower petals on the purple side.
5. Finally, we alternate the colors and repeat step four. And that’s it =)


Do you like it? I alternated the purple parts on each nail ;) This is how it looks:


This is a design which you can apply by changing the colors as you like. If you try it, I will be waiting for your comments =)

Love,
Alice

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...