24 Temmuz 2014 Perşembe

31 gün 31 tasarım - 10. gün: Geçişli tırnak süslemesi / 31 day challenge – Day 10: Gradient nail art

Bahar Esintisi Tırnak Süslemesi

(For English please scroll down and click “Read in English” button at the end of this post.”)

Herkese merhabalar,

Bugünkü 31 gün 31 tasarım konumuz gradient ya da ombre denilen geçişli efekti. Geçen günkü rengarenk tırnaklardan sonra pembe kullanmak istedim ben ve ortaya güzel bir tasarım ortaya çıktı. Her gün işten gelip tırnaklarımı inceleyen eşim bunu görünce “Aaa, bahar esintileri gibi olmuş!” dedi =) O yüzden tasarımıma bu ismi verdim ;) Yapılışı şöyle:

1. Öncelikle tırnaklarımızı açık pembe boyuyoruz.
2. Makyaj süngerimize bir miktar koyu pembe ojemizden sürüyoruz.
3. Süngerimizi hafif hafif tırnağımıza dokundurarak koyu pembe ojemizi tırnağımızın yaklaşık üçte ikisine uyguluyoruz.
4. İkinci basamağı tekrar ederek tırnağımıza biraz daha koyu pembe sürüyoruz ve bu defa süngeri daha tırnak ucuna doğru uyguluyoruz. Bu arada tırnaklarınızın kenarlarına taşırırsanız endişelenmeyin. Çünkü bir sonraki aşamamız zaten temizlik olacak ;)
5. Bir fırça yada pamuklu çubuğu oje çıkarıcımıza batırdıktan sonra tırnaklarımızın kenarlarını kolayca temizleyebiliriz. Ben şuradaki yazımda bahsettiğim göz makyajı fırçasını kullandım =)
6. Renklerimizin birbirine iyice karışması ve daha güzel görünmesi için topcoat sürüyoruz.

Bu tasarımı bu noktada bırakabiliriz aslında, çünkü böyle de oldukça güzel görünüyor bence. Ama ben birer de küçük çiçek eklemek istedim. Bunun için de:

7. Tırnağımızın uç sağ tarafına bir çiçek şekli oluşturacak şekilde resimdeki gibi beş minik nokta yapıyoruz. İnce noktalama aleti, toplu iğne başı, ya da kürdan kullanabilirsiniz.
8. Çiçeklerimizin ortalarına gümüş rengi küçük birer nokta koyarak da manikürümüzü tamamlıyoruz. Hepsi bu kadar =)

Gradient nail art tutorial

Tüm tırnaklarıma uygulanmış hali böyle görünüyor. Bence pembe beyaz ve gümüş rengi birbirine çok yakıştı.

Gradient nail art tutorial

Nasıl daha iyi süngerli tırnak süslemesi uygulaması yapabilirim?

Madem sünger kullanarak süsledik tırnaklarımızı, yeri gelmişken birkaç küçük öneride bulunmak isterim.

* Birincisi koyu pembe ojeyi süngere sürdükten sonra bence tırnağınızdan önce bir kağıt üzerinde deneyip nasıl bir etki bıraktığını görün. Çünkü bazen sünger çok oje emmiş oluyor ve hepsi birden tırnağa geçince istediğimiz etkiyi veremeyebiliyoruz.
* İkinci önerim her zaman tırnak uçlarından başlayıp yukarıya doğru yavaş yavaş çıkmanız yönünde. Böylece hem olası sorunları engellemiş olursunuz hem de daha iyi br geçişli etki verebilirsiniz.
* Diyelim ki açık renkli kısımları yanlışlıkla fazla koyu yaptınız, merak etmeyin çaresi var. Açık renkli ojenizi süngerle üst kısımlara tekrar uygulayabilirsiniz ;)
* Süngerle oje uygulaması yaparken mutlaka elinize taşıyor. Üzülmeyin, yalnız değilsiniz. Temizlemesi yukarıda 5. Aşamada gösterdiğim gibi çok kolay.
* Bir de bu tür dizaynlarda süngere uygulayacağımız oje ne kadar opak bir yapıya sahipse o kadar iyi oluyor.

En son olarak belirtmeliyim ki bu tasarım kesinlikle göründüğü kadar zor değil ve hemen hemen herkesin çok hoşuna gidiyor. Ben denemeyi uzun süre ertelemiştim çok zor olacağını düşündüğüm için ama aksine birçok tasarımdan daha kolay çünkü hata yapma olasılığınız çok düşük ;)

Süngerli tırnak süslemesiyle ilgili tüm sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yorum olarak yada mailime (nailartinwonderland@gmail.com) gönderebilirsiniz.

Sevgiler,
Alice


(Sıradaki desen: Puantiye noktalar)
Spring breeze nail art

Hello everyone,

The topic of today’s 31 day challenge is gradient. After the colorful rainbow nails, I wanted to use pinks today. When my lovely husband who checks my nail art of the day everyday when he comes back home from work saw this design, he said “Oh, it is like sping breeze!”. So there comes the name of my design =) Here is the tutorial:

1. Paint your nails a light pink.
2. Apply some hot pink polish on your make-up sponge.
3. Touch about 2/3 of your nails with the sponge with a dabbing motion.
4. Repeat step 2 and this time touch the tips of your nails only. If your nails get messed up, do not worry because next step is cleanup =)
5. Use a small brush or a cotton bud dipped into nail polish remover and clean around your nails. I used the eye makeup brush I mentioned in that blog post.
6. Apply top coat to blend in the colors and add a shine to your nails.

Actually, you can leave this design as it is in this stage. However, I wanted to add some more to it and made some little flowers. For this:

7. Near the tips of your nails, make five tiny dots as the petals of a small flower. You can use a dotting tool, back of a pin, or a toothpick.
8. In the middle of each flower, put a silver dot. And that’s it =)

Gradient nail art tutorial

This is the final look on all of my nails. I think pink, white and silver looks so nice together.

Gradient nail art tutorial

How can I make a better nail art with the sponge technique?

Now that we used this techniques, I want to share some tips and suggestions with you guys.

* Before applying to sponge on your nails, dab the sponge on a piece of paper to see what kind of an effect it leaves. Sometimes, the sponge absorbs too much nail polish which we do not want on our nails all at once.
* Always start from the tips of your nails, and move upwards. This helps you to have a better gradient effect.
* Let’s say you applied too much of the second color, do not worry. You can always apply the first color over the second with the help of another sponge. In fact, I think it looks even better when you do it ^^
* When you use a sponge to apply nail polish, you mess up around your nails? Of course you do =) because everybody does. You are not alone. You can clean it easily by doing what I did in step 5 above.
* In such kind of designs, the more opaque your polish is, the better. Otherwise, you will need to redo sponging twice or even three times.

Finally I have to mention that “sponge nail art” is definitely not as difficult as it looks. Moreover, it grabs almost everyone’s attention and people love this design. I postpones trying this technique for quite some time, but now I can confidently say that it is easier than most of the nail art designs because you cannot really go wrong with it. Plus, fixing it is very easy.

If you have any questions about sponging nail art, please feel free to leave a comment below or send me an email (nailartinwonderland@gmail.com)

Love,
Alice

(Next pattern: Polka dots)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...